Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 08 november 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Lärlingscenter, en del av
Norra Sorgenfri gymnasium

Besöksadress
Agneslundsvägen 22

Postadress
Malmö Lärlingscenter
Norra Sorgenfri gymnasium
Box 205 80 Malmö

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning & administration

KANSLI & ADMINISTRATION
Ewa Werngren
040-34 69 42
ewa.werngren@malmo.se

REKTOR
Johan Ahlström
0723-53 74 82
johan.ahlstrom@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Ansvarig för lärlingsutbildningar
Anna Andersson

0734-04 31 62
anna-lena.x.andersson@
malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Susanne Thörnblad
0729-66 58 67
susanne.thornblad@malmo.se

Sofie Skånhamre
Yrkesintroduktion
0709-45 02 25
sofie. skanhamre@malmo.se

Koordinatorer

KOORDINATOR
Mikael Svensson
0729-83 61 58
mikael.svensson@malmo.se

KOORDINATOR
Susanne Thörnblad
0729-66 58 67
susanne.thornblad@malmo.se

Elevhälsa

KURATOR
Birgitta Jönsson
0721-81 17 04
birgitta.h.jonsson@malmo.se

 

SKOLSKÖTERSKA
Boel Ahlandsberg
0729-733165
boel.ahlandsberg@malmo.se

 

SKOLLÄKARE
Lisa Aulin
0732-015513
lisa.aulin@malmo.se

 

SPECIALPEDAGOG
Sofi Hagbyhn
0733-029401
sofi.hagbyhn@malmo.se

 

PSYKOLOG
Sergio Eslava
0723-752694
sergio.leon-eslava@malmo.se

 



Skriv till oss




Vi behöver dina personuppgifter (namn och e-post) för att kunna svara på din fråga. Läs hur Malmö stad handskas med personuppgifter, vilka bestämmelser som gäller och vilka rättigheter du har som medborgare på malmo.se/personuppgifter. *

På malmo.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Vad är kakor?